x
İletişim Formu

Soğuksu Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:111 45600 Alaşehir/MANİSA
Telefon : +90 (236) 653 10 61
Fax : +90 (236) 654 38 10
E-Mail :
Alaşehir
 
E-Posta Duyuru
Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası İle İlgili Duyurulardan Haberdar Olabilmek İçin E-Mail Listemize Katılın
 
Etkinlik Takvimi
 
 
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Alaşehir Tanıtım Videosu
 
 
 
 
17.11.2019   SORUNLARIMIZI VALİ AHMET DENİZ’E AKTARDIK

SORUNLARIMIZI VALİ AHMET DENİZ’E AKTARDIK

17 Kasım Pazar Günü Manisa Valimiz Ahmet Deniz, İlçe Kaymakamımız Abdullah Uçgun, Odamız Başkanı Mustafa Seyhan ile birlikte sosyal sorumluluk projelerimizden olan Kurşunluhan ın faaliyete geçirilmesi çalışmalarına esas olmak üzere incelemelerde bulunuldu. Kullanım hakkı Odamızda saklı bulunan fakat kira sözleşmesi başlamayan  Kurşunluhan çatısının çökmesi duvarlarının su alması nedeniyle faaliyete geçirilememesinin nedenlerini  Vali Ahmet Deniz’ e aktardık.

Sayın Vali ile yaptığımız bu incelemeler neticesinde Oda Hizmet Binamızın’da 50 mt doğusunda bulunan Hristiyanlığın yayıldığı yedi kiliseden biri olan St Jean Kilisesi ile 50 mt batımızda bulunan Tarihi kurşunluhan’ın Turizm değerini artırmak amacıyla iki tarih arasına Yürüyüş yolu yapılması Kurşunluhanın eksikliklerinin Vakıflar bölge Müdürlüğünce bir an önce tamamlanmasının sağlanması ve bir an önce faaliyete geçirilmesi bunun için vakıflar bölge müdürlüğü ve İl Kültür Müdürlükleri ile Bizzat Makamınca ilgilenileceği sözünü aldık.

Ayrıca Vali deniz Kurşunluhanın faaliyete geçmesi ve kültür yolunun yapılmasına müteakip İlçemizde Turizm sektörünün daha canlı hale gelmesi için Turizm Acenteleri ile görüşmeleri Birlikte yapma  Sözünü de verdi.

Sayın Valimiz Ahmet deniz’in yaptığı bu ziyarette yine kendisine Kurulma çalışmaları yapılan Alaşehir Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızlandırılması yönünde talebimizi kendisine ilettik. TDİOSB için konunun  yakın takipçisi olduğunu  belirten vali Deniz Belirlenen Sanayi Bölgesinde MTA nın  jeotermal kaynak için kuyu çalışmalarına başladığını ve çalışmaların devam ettiğini tarafımıza aktardı.

Sayın Deniz İlçemizin Yemek Kültüründen biri olan Alaşehir Pidesi için Fırının başına Fırıncı tabiri ile Kürek’e kendisi geçerek  Pideleri pişirdi ve Orada Bulunan Misafirlere kendisi ikram etti.

Bugün 1 Kişi Toplam 4431 Kişi