x
İletişim Formu

Soğuksu Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:111 45600 Alaşehir/MANİSA
Telefon : +90 (236) 653 10 61
Fax : +90 (236) 654 38 10
E-Mail :
Alaşehir
 
E-Posta Duyuru
Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası İle İlgili Duyurulardan Haberdar Olabilmek İçin E-Mail Listemize Katılın
 
Etkinlik Takvimi
 
 
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Alaşehir Tanıtım Videosu
 
 
 
 
10.01.2020   SEYHAN : TARIM ALANLARINI KORUMALIYIZ

SEYHAN : TARIM ALANLARINI KORUMALIYIZ

Manisa da tarımsal öğretimin başlangıcının 174. yılı kutlandı. Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi tarafından Manisa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda  Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar  konulu söyleşi gerçekleşti.

TOMBB Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi’nin gerçekleştirdiği Tarımsal Eğitimin 174.Yılı Etkinlikleri kapsamında Manisa da düzenlenen “Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar” konulu söyleşiye; Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan, Konuşmacı olarak katıldı.

“İNSANLIK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

"Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar” konulu söyleşi de konuşan Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan,“10 Ocak 1846 yılında, İstanbul Yeşilköy'de bulunan Ayamama çiftliğinde başlamış olan Tarımsal Eğitimin bu yıl 174.'sünü kutlamaktayız. Ülkemizde modern tarımsal eğitim 1930 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Ankara’da Yüksek Ziraat Okulu olarak Cumhuriyet tarihindeki yerini bulmuştur. Bu ve sonraki okullardan mezun olan ziraat mühendisleri ülkemiz tarımına devrim niteliğinde katkılar sunmuşlardır. Bu gün bizim günümüz, Ziraat mühendislerinin günü. İnsanlar var olduğu sürece beslenme ihtiyaçları devam edecek. Bizler, halkın ucuz ve sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlarken küçük üreticilerin ayakta kalma mücadelesine destek verme, doğayı ve tarım alanlarını koruma mücadelemize devam edeceğiz.

Bugün 2 Kişi Toplam 2673 Kişi