x
İletişim Formu

Soğuksu Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:111 45600 Alaşehir/MANİSA
Telefon : +90 (236) 653 10 61
Fax : +90 (236) 654 38 10
E-Mail :
Alaşehir
 
E-Posta Duyuru
Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası İle İlgili Duyurulardan Haberdar Olabilmek İçin E-Mail Listemize Katılın
 
Etkinlik Takvimi
 
 
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Alaşehir Tanıtım Videosu
 
 
 
 
26.02.2020   İHRACATÇI FİRMALARIMIZ İÇİN TÜRK EXİMBANK MANİSA ŞUBESİ ZİYARET ETTİ

İHRACATÇI FİRMALARIMIZ İÇİN TÜRK EXİMBANK MANİSA ŞUBESİ ZİYARET ETTİ

Türk Eximbank - diğer adı Türkiye İhracat Kredi Bankası Manisa Şube Müdürü Fatih Ağın ve Müdür Yardımcısı Atılay İzmit Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan’ı makamında ziyaret etti.

İlçemizde yapılan İhracat ile ilgili Bilgi alışverişi olarak gerçekleşen Ziyarette Müdür Ağın; TL Faiz oranlarının 7,95  USD Faiz oranlarının 1000/1 olduğunu söylerek İhracatçı Firmalara her zaman kapılarının açık olduğunu gerekirse Firma bazında ziyaret gerçekleştirerek Bankaları aracılığı ile Finasmana erişimi kolaylaştırmak istediklerini belirttiler.

Oda Başkanı Seyhan ise Gümrük Kapısı bulunan ve 2019 Yılında 241 Milyon Dolar İhracat gerçekleşen  İlçemizde İhracatçı Firmalarımızın Gerek döviz kurları gerekse ikili ülke ilişkilerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı İhracatlarının hiç kolay olmadığının farkındayız İhracatçı Firmalarımızın önünü açacak ve işlerini kolaylaştıracak her türlü işbirliğine hazırız şeklinde konuştu.

Türk Exımbank 21 Ağustos 1987 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş,.  ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması, girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması, ihracatçılar ve yurtdışında faaliyet gösteren müteahhitler ve yatırımcılara uluslararası piyasalarda rekabet gücü ve güvence sağlanması, yurtdışında yapılacak yatırımlar ile ihracat amacına yönelik yatırım malları üretim ve satışının desteklenerek teşvik edilmesi amacı ile kredi veren bir Bankadır

Bugün 2 Kişi Toplam 1284 Kişi