x
İletişim Formu

Soğuksu Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:111 45600 Alaşehir/MANİSA
Telefon : +90 (236) 653 10 61
Fax : +90 (236) 654 38 10
E-Mail :
Alaşehir
 
E-Posta Duyuru
Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası İle İlgili Duyurulardan Haberdar Olabilmek İçin E-Mail Listemize Katılın
 
Etkinlik Takvimi
 
 
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Alaşehir Tanıtım Videosu
 
 
 
 
08.09.2017   İDARECİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE , ETKİLİ YÖNETİM VE LİDERLİK EĞİTİMİ

İDARECİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE , ETKİLİ YÖNETİM VE LİDERLİK EĞİTİMİ

Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın sponsorluğunda ve İlçe Milli Eğitim Müdüriüğü'nün organizesinde gerçekleştirilen ve 2 gün süren 'Etkili Yönetim ve Liderlik' konulu eğitim seminerinden tüm okul idarecisi ve öğretmenleri eğitim aldı. Celal Bayer Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Amfi Salonu'nda, Ankara Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necati Cemaloğiu tarafından verilen seminer, 6 seansta tamamlandı. Eğitimin sonunda,ATSO Başkanı Mustafa Seyhan, Cemaloğlu'na plaket verdi.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını sürdüren Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası'nın sponsorluğunda, Alaşehir genelinde toplamda 85 eğitim kurumunda görevli; 162 okul idarecisine ve bin 100 öğretmene, 'Etkili Yönetim ve Liderlik' eğitimi semineri düzenledi. Meslek Yüksek Okulu Amfi Salonu'nda, 2 gün süren ve Ankara Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkam Prof. Dr. Necati Cemaloğiu tarafından verilen seminer, 6 seansta tamamlandı. Öğleden önceki 4 seans seminerlere öğretmenler, öğleden sonraki 2 seansta verilen seminere ise okul idarecileri katıldı.

LİDERLİĞİN PÜF NOKTALARINI ANLATTI

Seminerde; Prof. Dr. Necati Cemaloğiu; Okul yönetici ve öğretmenlerin yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme, karar süreçlerini planlama, uygulama örgütsel davranışın yönetimi, hazır bulunuşluk düzeylerini arttırma konularını anlattı, interaktif bir şekilde gerçekleşen seminerde; Cemaloğiu, drama, hikaye, oyun, soru cevap, anlatma-takrir ve problem çözme yöntemlerini kullandı. Zaman zaman öğretmenleri sahneye alarak konulan oyun {aştırarak, drama yaptırarak uygulamalar yaptıran Cemaloğiu "Öğrenci oynarsa, uygularsa öğrenir unutmaz, dersleri drama ederek, artistlik yaparak anlatırsak öğrenci o konuyu bir daha unutmayacaktır. Lider öğretmen öğrenciyi dinler, lider öğretmen yorum yapmaz,

Eğitim seminerinin sonunda kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, eğitim seminerinin Manisa genelinde bir ilk olduğunu söyledi. Güneş, "Bu çok önemli eğitim seminerin düzenlenmesinde sponsor olan başta ATSO Yönetim Kurulu adına başkanımız sayın Mustafa Seyhan'a teşekkür ediyoruz. Eğitim kadrolarımızın tamamı bu eğitimden geçti. Eğitim bir ülkenin kalkınmasındaki en önemli unsurdur. Çocuklanmızın iyi eğitim alabilmesi, öğretmenlerimizin iyi eğitimli olmasından geçer. Bu seminer öğretmenlerimiz için hem yeni bilgi edinme, hem de bilgilerini tazeleme olacaktır. Amacına hizmet etmesini temenni ediyor, ilgi ve emeklerinden dolayı hocamız Prof. Dr. Necati Cemaloğlu'na şükranlarımızı sunuyoruz."dedi.

SEYHAN: EĞİTİME DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Eğitim seminerinin sponsoru olan Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini söyledi. Bu tür organizasyonlara her daim destek olmaya özen gösterdiklerini de ifade eden Seyhan, "Davetimize icabet ederek, bizleri onurlandıran Prof. Dr. Cemaloğlu'na teşekkür ediyoruz. Oda olarak, eğitim ve öğretime desteklerimiz sürecek. Bu yemekte bizim de tuzumuzun olması bizleri bahtiyar ediyor. Seminerin organizesinde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz . Mustafa Seyhan, eğitime destek kurumumuzun görevleri ve ilkelerinden birisidir. Eğitim kalitemizin yükselmesi ülkemizin geleceğinin parlak olacağı anlamına gelmektedir. Ülkemizin geleceğinin iyi olması refah seviyemizin yükseleceği demektir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman bu tür sosyal etkinliklere destek olacağız, Eğitim seviyemizin yükselebilmesi, kalitesinin artması için bu tür sosyal etkinlikleri zaman zaman tekrar edeceğiz, okulların açılmasına az bir süre kala öğretmen ve idarecilerimizin böyle bir eğitim fırsatı yakaladıkları için çok mutluyuz,” dedi. Seyhan, konuşmasının ardından Prof. Dr. Necati Cemaloğlu'na teşekkür plaketi takdim etti

 

Bugün 1 Kişi Toplam 10524 Kişi