x
İletişim Formu

Soğuksu Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:111 45600 Alaşehir/MANİSA
Telefon : +90 (236) 653 10 61
Fax : +90 (236) 654 38 10
E-Mail :
Alaşehir
 
E-Posta Duyuru
Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası İle İlgili Duyurulardan Haberdar Olabilmek İçin E-Mail Listemize Katılın
 
Etkinlik Takvimi
 
 
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Alaşehir Tanıtım Videosu
 
 
 
 
28.10.2017   GENÇLERE DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRDÜ VE SÜRMEYE DEVAM EDECEK

GENÇLERE DESTEĞİMİZ  HER ZAMAN SÜRDÜ VE SÜRMEYE DEVAM EDECEK

Alaşehir Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan “Philedelphia’dan Alaşehir’e Gençlik Festivali (ALA-FEST) isimli  Proje kapsamında yürütülecek olan  Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından organize edilen GENÇDES Projesi kapsamında Manisa İli ne bağlı tüm ilçelerin gençleri 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Alaşehir Cumhuriyet Meydanında verilen konserde buluştu

Bu proje Gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan, sanatın çeşitli dallarında üretecekleri eser ve projeler ile gençlere ve çocuklara yönelik üretilecek eser ve projelerin hayata geçirebilmesini  aracı oldu.

Bu Proje kapsamında Gençlik Festivalinde medeniyetlere ev sahipliği yapmış Alaşehir’imizin tanıtımı için Gençlerimize verilecek hediyeler Odamız tarafından karşılanmıştır.

Manisa'da Alaşehir Kaymakamlığı'nın öncülüğünde Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu ve Yunusemre ilçelerinden birararaya gelen genç türkücüler Birbirinden güzel halk türkülerinin seslendirildiği konser Alaşehir Cumhuriyet Meydanı'nda halka açık olarak sergilendi. Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, GENÇDES Projesi'nin gençlerin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan, sanatın çeşitli dallarında eser ve projeler üretecekleri bir etkinlik olduğunu belirterek "Bu proje kapsamında gençlerimizin yer aldığı 'Unutulmayacak Ozanlar 1' isimli klibimiz şu an yayındadır. Manisa merkezi ve ilçelerinde yaşayan 14-29 yaş aralığındaki Türk Halk Müziği'ne gönül vermiş gençlerimizin sahne alacağı etkinlik Bizim açımızdan çok önemliydi. Bu festival ile birlikte bir taraftan medeniyetlere ev sahipliği yapmış Alaşehirimizin tanıtımı yapılırken diğer taraftan da özellikle gençlerimizin sosyo-kültürel hayata daha etkin katılımının sağlanabilmesi için farkındalık oluşturduk" dedi.

 

 

    • Manşet Fotoğrafı
      Manşet Fotoğrafı
      Facebook Paylaş
Bugün 5 Kişi Toplam 6511 Kişi